تبلیغات
افکارانه - شاید استیفا کنم... - قابلیتهای مخصوص سایت بزرگ گوگل Google
افکارانه - شاید استیفا کنم...
شاید استیفا کنم...
  صفحه نخست       |       تماس با مدیر       |       پست الکترونیک       |       RSS       |       ATOM
 
جستجوی تصاویر (بتا)

برای مطالعه هر کدام از این قابلیت های استثنایی شرکت گوگل به ادامه مطلب همین پست بروید...
جستجوی تصاویر (بتا)

جستجوی تصویر در Google با داشتن بیش از 250 میلیون تصویر قابل مشاهده در فهرست خود، جامعترین مجموعه در کل وب می باشد.برای استفاده از جستجوی تصویر به صفحه جستجوی پیشرفته و یا http://www.google.com/imghp?hl=fa بروید و عبارتی را در جعبه جستجوی تصویر وارد کنید و سپس دکمه جستجو را انتخاب کنید.در صفحه نتایج تصویر کوچک شده را انتخاب کنید تا روایت بزرگتری از تصویر و همچنین صفحه ای که تصویر در آن قرار دارد را مشاهده کنید. (یادداشت:برای دسترسی زبان انتخابی شما باید در صفحه قابلیتها انگلیسی انتخاب شده باشد.)

تصاویری که توسط سرویس Google Image Search مشاهده می کنید ممکن است که کپی رایت داشته باشند.هرچند که شما می توانید آنها را از طریق سرویس ما بیابید و یا مشاهده کنید، ما به شما هیچ حقی نمی توانیم بدهیم جز حق مشاهده آنها از طریق وب.از اینرو اگر مایل به استفاده از هر یک از تصاویری هستید که به وسیله سرویس ما پیدا کرده اید ما به شما پیشنهاد می کنیم که با صاحب آن سایت برای اجازه استفاده از تصویر تماس بگیرید.

اخطار:نتایجی که با این قابلیت مشاهده می کنید ممکن است شامل مطالب مربوط به بزرگسالان باشد.Google فاکتورهای خاصی را در نظر می گیرد برای اینکه مطمئن شود که آیا این تصویر به مورد جستجوی شما مربوط است یا خیر. از آنرو که این روشها کاملا بی اشتباه نیستند ممکن است در بین تصاویری که می بینید تصاویر نا مناسبی هم قرار گرفته باشد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد این قابلیت لطفا FAQ جستجوی تصویر را بخوانید.

ترجمه صفحه

Google سد زبان را با قابلیت ترجه جدیدی (بتا) شکسته است. با استفاده از قابلیت ترجمه با ماشین ،Google حالا به انگلیسی زبانان قابلیت استفاده از بسیاری از صفحات غیر انگلیسی را می دهد.

اگر جستجوی شما نتایج غیر انگلیسی داشته باشد یک لینک به صفحه ترجمه شده انگلیسی آن در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

اگر می خواهید چکیده و عنوان اسناد یافته شده برای جست وجوی شمابه انگلیسی ترجمه شوند، گزینه ی ترجمه درصفحه ی تنظیمهارا فعال کنید. با این کار گوگل به صورت خودکار چکیده وعنوان سندهای یافته شده را به انگلیسی ترجمه خواهد کرد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد این قابلیت لطفا FAQ ترجمهرا بخوانید.

فایلهای PDF را پیدا کن.

فهرست سندهایی که گوگل برای پرسش شما می یابد، اکنون فایلهای PDF.را نیز دربرمی گیرد. نوشتار این فایلها به هر زبان و خطی که باشد، بدون وابستگی به سیستم عامل، مرورگر و فونت، به صورت کامل در نرم افزار ادوبی آکروبات نمایش داده می شود. گرچه اینگونه فایلها به اندازه ی سندهای HTML رایج نیستند، اغلب اطلاعات ارزشمندی رادربردارند که در دیگر سندها یافت نمی شود.

برای این که مشخص شود کدام یافته به صورت یک فایل PDF. عرضه شده است، واژه [PDF] به رنگ آبی روبروی عنوان سند درج می شود.به این ترتیب خواهید دانست که برای نمایش این سند، نرم افزار Adobe Acrobat Reader اجرا می شود. روی پیوند عنوان سند کلیک کنید تا به فایل PDF. دست یابید. (اگر نرم افزار آکروبات در رایانه ی شما نصب نباشد، به صورت خودکار به سایت دریافت رایگان این نرم افزار هدایت خواهید شد)

در مورد فایلهای PDF. پیوند آشنای"Cached" جای خود را به "نسخه ی متنی" می دهد. نسخه ی متنی رونوشتی از سند پی دی اف است که همه ی اطلاعات صفحه آرایی آن حذف شده است.

اگر نمی خواهید سندهای PDF. در فهرست یافته های پرسش شما ارایه شوند، کافیست دستور filetype:pdf- را در کنار پرسش خود درون پنجره ی جست وجو درج فرمایید.

پیوندهای ازپیش ذخیره شده

گوگل از هر صفحه یك عكس ذخیره میكند تا براى زمانى كه صفحه اصلى اگر موجود نبود نسخه پشتیبان داشته باشد. اگر شما برروى لینك Cached كلیكى كنید، صفحه اى را خواهید دید كه ما آنرا ضمیمه كرده ایم.

وقتى كه صفحه cach شده نشان داده میشود، این صفحه داراى یك هدر در بالاى خود است كه در آن قسمت نسخه cach شده را یادآور میكند. جاهایى كه برجسته شده اند با عث میشوند تا شما قسمت مورد نظر خود را راحت تر پیدا كنید.

لینك "ذﺨﻴﺭه شده" براى سایتهایى كه ضمیمه نشده اند موجود نخواهد بود، و همینطور این لینك براى مالكینى كه این لینك را نخواهند نیز موجود نخواهد بود.

صفحات مشابه

وقتى شما برروى Similar Pages براى دیدن نتیجه یك جستجو كلیك كنید، گوگل به صورت خودكار صفحات مربوط را براى رسیدن به نتیجه اكتشاف میكند.

لینك "صفحات مشابه" استفاده هاى زیادى دارد. تگر شما محتوى سایت خاصى را در نظر دارید، ولى میخواهید كه آن بیشتر خواسته هاى شما را براورده كند، این لینك میتواند سایتهاى مشابه بنسبت موضوع شما را نیز ارایه كند.

گوگل صفحات متعددى را براى میلیونها صفخات وب پیدا میكند. البته چیزى كه مهم است اینست كه صفحه اى كه با موضوع شما درخور باشد پیدا شود. براى مثال، گوگل ممكن است قادر به پیدا كردن صفحات مربوط به home page شخصى شما نباشد، اگر این صفحات حاوى اطلاعات مربوط به صفحه اصلى نباشند.

كشف كنید كه چه كسانى به شما لینك هستند

بعضى كلمات، وقتى با یك دونقطه دنبال شوند، یك معناى ویژه اى را براى گوگل خواهند داشت. یكى از ىشترین كلمات براى گوگل عملگر :link است. پرسش link: به شما مقصد URL را نشان میدهد. براى مثال، link:www.google.com به شما تمام صفحاتى را كه به گوگل لینك هستند را نشان میدهد. شما در مقابل این عملگر فقط میتوانید آدرس اینترنتى بنویسید نه موضوع جستجوى خود را.

مثال:   

منحصر كردن به دامین

بعضى از كلمات به همراه یك دونقطه برا گوگل معناى بخصوصى را دارند. یكى از این كلمات عملگر site: است. این كلمه به همرا آدرس دامین در جلوى آن باعث میشود تا جستجوى شما فقط در دامین یا سایت معین شده باشد.

براى مثال، جهت جستجو یك خبر در گوگل، وارد كنید:

مثال:  
 

یا شانس یا اقبال!!

دكمه "I'm Feeling Lucky" شما را مستقیما به اولین صفحه وبى كه گوگل براى چستجوى شما برگردانده است میبرد. در این حالت شما نتایج دیگر حاصل آمده از جستجوى خود را دیگر نمیبینید. این حالت معمولا در زمانى استفاده میشود كه شما عجله داشته و فقط نتیجه بدست آمده براى شما مهم است.

براى مثال، براى جستجوى وب سایت دانشگاه Stanford، كلمه Stanford را در فیلد جستجو وارد كرده و برروى دكمه "I'm Feeling Lucky" كلیك كنید. سپس گوگل شما را مستقیما به وب سایت رسمى این دانشگاه در آدرس www.stanford.edu میبرد.

مثال:  
 احساس خوشبختى میكنید!؟

 

منبع:

گوگل

http://www.google.com/intl/fa/features.html


نوع مطلب : علمی، 
برچسب ها : گوگل، امکانات، جدید، google، عکس، ترجمه، دیکشنری، متن، متون، جستجو، آر اس اس، rss، پیوند، از پیش ذخیره شده، صفحات مشابه، لینک، دامین، هسان، هاست، شانس، اقبال گوگل، اقبال، I'm Feeling Lucky، http://www.google.com/intl/fa/features.html،
ارسال شده در: سه شنبه 12 بهمن 1389 :: توسط : محمد محسن ارجمند


 
درباره وبلاگ
به افکارانه خوش آمدید.
امیدوارم از مطالب لذت ببرید. بعضی از مطالب را خود با قلم خود نوشته ام وبعضی را از تارنماهای مختلف رونوشت گرفته ام، در هر صورت امیدوارم از مطالب لذت ببرید و اگر احساس کردید مطلبی از وبلاگ یا سایت شما در وبلاگ است حتماٌ اطلاع دهید تا منبع آن را ذکر نمایم.
مدیر وبلاگ : محمد محسن ارجمند
آرشیو وبلاگ
نویسندگان
پیوندها
همه پیوندها

با تمام وبلاگ ها و سایت ها تبادل لینک می شود. در صورت تمایل من را با نام "افکارانه" و آدرس وبلاگ لینک کنید و بعد از طریق بخش نظرات آخریم پست باخبر کنید تا من هم شما را لینک کنم.
نظرسنجی
قانون هدفمند کردن یارانه ها چگونه است؟

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :